Logo duszpasrodzinDuszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka (zob. Amoris laetitia) oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Obejmuje on kilka spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W większym stopniu angażuje małżonków i doradców, którzy dzielić się będą z narzeczonymi nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem i świadectwem życia.

W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. spotkania dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby:

1. w każdym dekanacie,

2. w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego,

3. albo w domach rekolekcyjnych diecezji.

W sposób szczególny polecamy narzeczonym Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Zajęcia rozpoczynają się 4 listopada br. i do tego czasu organizatorzy czekają na zgłoszenia.

Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. W związku z tym prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź zapoznanie się ze szczegółami programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

Ks. Jacek Kotowski
Diecezjalny Duszpasterz Rodzin