Ruch Światło - Życie (znany powszechnie, jako Oaza) to jeden z ruchów odnowy Kościoła rzymskokatolickiego. Powstał w Polsce w 1958 roku, a jego założycielem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Cel oazy jest osiągany poprzez realizację programu formacyjnego. Każdy uczestnik ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa, jako swego Pana i Zbawiciela, uczestniczy we wspólnocie diakonijnej, podejmując konkretną służbę. Oazowicze uczestniczą w różnego rodzaju połkoloniach i zimowiskach parafialnych, festiwalach religijnych, adoracjach, wyjazdach wspólnotowych itd. W naszej parafii spotkania wspólnotowe odbywają się w każdy piątek. Rozpoczyna je zawsze msza święta. Następnie ma miejsce budowanie wspólnoty na wieczorze pogodnym, a po nim wszyscy udają się na spotkania w małych grupkach zależnie od wieku i przebytych rekolekcji. Oaza to miejsce gdzie może udać się każdy zagubiony jak i dojrzały chrześcijanin, to miejsce, w którym człowiek może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy pragną i nie boją się być bliżej Boga. NIE STÓJ W MIEJSCU! BĄDŹ W RUCHU!

Patrycja Purwin i Jacek Jagielski

1 IMG 2745