Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie

 

 Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej 2016

 

     Dnia 22 października 2016 r. w Parafii MBNP w Grajewie odbył się XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem "Uwielbiajcie Pana ludzkich serc bijące dzwony".

     Na scenie parafialnego Domu Katolickiego wystąpiły schole i chóry parafialne z całej diecezji oraz goście z zagranicy. W tym roku Gościem Specjalnym Przeglądu był znany i lubiany zespół EMMANUEL.

 

 

TU MOŻNA OBEJRZEĆ FILM Z PRZEGLĄDU

 

 --------------------------------------------------

        Nasza parafia serdecznie zaprasza mieszkańców Grajewa i okolic na XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „ Uwielbiajcie Pana ludzkich serc bijące dzwony”. Przegląd odbędzie się dnia 22 października br.. Na scenie parafialnego Domu Katolickiego wystąpią schole i chóry parafialne z całej diecezji oraz goście z zagranicy. W tym roku Gościem Specjalnym Przeglądu będzie znany i lubiany zespół EMMANUEL. Bliższe informacje na  plakacie. 

DUSZPASTERZE PARAFII PW. MBNP W GRAJEWIE

 

Przeglad2016plakatA3 1

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY  !

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 ------------------------------------------------

Parafialny piknik rodzinny

     W dniach 29-30 sierpnia 2016 r. na parkingu przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie został zorganizowany  piknik parafialny, w którym uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w sile 2 zastępów oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grajewie jak również  inspektorzy  Inspekcji Transportu Drogowego z Białegostoku. Piknik rozpoczął się Mszą św. w kościele pw. MBNP w Grajewie.

     Głównym pomysłodawcą i  organizatorem pikniku parafialnego dla dzieci i młodzieży był ks. Artur Dobrzyński wikariusz par. pw. MBNP w Grajewie. Przez całe wakacje duszpasterze parafii pw. MBNP w Grajewie organizowali różnego rodzaju  atrakcje sportowo – wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży. W miesiącu lipcu ks. Serafin zorganizował półkolonie parafialne, zaś ks. Wojciech tygodniowy wyjazd nad morze. W miesiącu sierpniu ks. Artur zorganizował parafialny spływ kajakowy rzeką Ełk, natomiast 17 sierpnia br. Rajd rowerowy pod hasłem „ Cudze chwalicie swego nie znacie (..)” po okolicach Grajewa, jak również na zakończenie wakacji był głównym organizatorem Pikniku parafialnego.

      Parafialny piknik rodzinny  z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych cieszył się dużym zainteresowaniem z uwagi na tematykę zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz pokazami pojazdów i sprzętu ratowniczego. Chętni, których nie zabrakło mieli możliwość obejrzenia średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Midlum, samochodu ratownictwa wodnego Renault Midlum i łodzi hybrydowej Sportis z echosondą. Zainteresowani mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia na tle samochodów pożarniczych oraz praktycznie przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie pod fachowym okiem strażaków i policjantów. Główną atrakcją tegorocznego Pikniku były loty balonem dla dzieci i młodzieży pod czujnym okiem pana Wojciecha Kaczmarka – mistrza Polski w lotach balonem.

    W czasie spotkania z mieszkańcami Grajewa strażacy oraz policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w przypadku powstania pożaru, wypadku drogowego oraz właściwego korzystania z kąpielisk i wzywania pomocy dzwoniąc pod numery 998 i 112.

     Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale również popularyzacji ochrony przeciwpożarowej i przybliżenia dzieciom i młodzieży zawodu strażaka oraz policjanta .  


 

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

kpt. Arkadiusz Lichota

Zdjęcia portal e- grajewo

 

 Wiecej informacji na: e-grajewo.pl/wiadomosc,Piknik_parafialny_MBNP,29256.html

 

          

 

 

 

 Więcej zdjęć z Pikniku parafialnego znajduje się na stronie
internetowej:

www.azfoto.pl/sklep/inne/balony

 

LOGIN :11


HASŁO: 11

 

Adam Zackiewicz
509 251 681
www.azfoto.pl

 

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE – 10 dni


1 - 10 październik 2016

 

parafia pw. MBNP

 

TROGIR – SPLIT – VEPRICE – DUBROVNIK

– MEDJUGORIE– MOSTAR - KOTOR

 

 chiesa san giacomo medjugorje 6

 

1 DZIEŃ: PRZEJAZD

Zbiórka w godzinach wczesnoporannych, przejazd na nocleg do Zabrzebia i kolacja w hotelu.

2 DZIEŃ: ZAGRZEB - TROGIR

Śniadanie, zwiedzanie Zabrzebia, krótki spacer po mieście i przejazd w kierunku wybrzeża. Przejazd do Trogiru – „chorwackiej Wenecji”, jednego z najbardziej urokliwych miast Dalmacji, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy między innymi słynną starówkę, której historia liczy już 2300 lat, Katedrę św. Laurecjusza oraz nadmorską Twierdzę Kamerlengo. Obiadokolacja i nocleg

3 DZIEŃ: SPLIT - MAKARSKA

Śniadanie. Przejazd do Splitu, miasta powstałego wokół Pałacu Dioklecjana, w którym cesarz spędził ostatnie lata swojego życia. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć kościół św. Dujama - patrona miasta, kryptę św. Łucji, oraz liczne pozostałości po czasach rzymskich: Perystyl - dawny rzymski teatr i świątynię Jupitera. Powrót do hotelu na Riwierze Makarskiej, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: MAKARSKA

Dzień wolny na wybrzeżu. Śniadanie i kolacja. Możliwość rejsu.

5 DZIEŃ: VEPRICE – DUBROWNIK - MEDJUGORIE

Śniadanie, przejazd do Veprice – Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, oraz klasztoru franciszkańskiego w Zaostrogu, który w średniowieczu był najważniejszym klasztorem region. Przejazd w stronę Dubrownika - "Perły Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Burzliwa historia Dubrownika sięga starożytności i jest wypełniona pasjonującymi przygodami, legendami i bitwami o ziemię, przeplatającymi się z okresami dobrobytu i niezależności. W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy między innymi Stradun - główną ulicę miasta, renesansowy Pałac Rektorów, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 roku, Pałac Sponza. Odwiedzimy także przepiękny kościół św. Błażeja, mury miejskie, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 r.. W drodze powrotnej będziemy mogli napawać się widokiem murów miejskich, które są najdłuższym ciągiem fortyfikacyjnym w Europie zwanym „chińskim murem”. Przejazd do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina), zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja.

6 DZIEŃ: MEDJUGORIE

Po śniadaniu zwiedzanie Medjugorie - miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, gdzie w 1981 roku Maryja ukazała się sześciorgu dzieciom. 24 czerwca 1981 roku około godz. 18 sześcioro młodych ludzi, zobaczyło na wzgórzu Crnica, kilkaset metrów ponad miejscem zwanym Podbrdo młodą niewiastę z dzieckiem na ręku, która ręką dawała im znak, aby się do Niej zbliżyli. Tego dnia jednak zbyt przestraszeni nie podeszli do Niej. Z Matką Bożą modlili się i rozmawiali dopiero 25 czerwca, dlatego tego dnia obchodzona jest rocznica objawień. Wedle świadectwa wizjonerów od tego dnia mieli codzienne objawienia, razem lub osobno, gdziekolwiek się znajdowali. Czas wolny na modlitwę, powrót do pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.

 

7 DZIEŃ: MEDJUGORIE - MOSTAR

Po śniadaniu przejazd na Górę Podbrdo – miejsce pierwszych objawień. Udział w polskiej Mszy Świętej. Przejazd do Mostaru, miasta które zostało bardzo dotknięte w czasie ostatniej wojny bałkańskiej. Zwiedzimy turecką starówkę oraz zobaczymy słynny XVI-wieczny Stary Most, który przez lata służył pojednaniu chrześcijan i muzułmanów, a został zburzony przez Chorwatów w 1993 roku. Obecnie możemy oglądać rekonstrukcję wybudowaną przez UNESCO dzięki funduszom Banku Światowego. powrót do pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: KOTOR

Po śniadaniu wykwaterowanie, Przejazd do Kotoru w Czarnogórze. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast tego małego ale uroczego kraju. Obiadokolacja i nocleg 9 DZIEŃ:

10 DZIEŃ:

Przejazd do Herceg Novi – miasta Twierdz i wyjazd w kierunku Polski, nocleg w Chorwacji, obiadokolacja.

 Przejazd do Polski, powrót w godzinach nocnych

 Cena: 2050 zł na 10 dni

 

CENA ZAWIERA: transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, przewodników lokalnych, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 80 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

UWAGI:

  1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 zł

 

BLIŻSZE INFORMACJE I ZAPISY

U KS. ARTURA 

 PARAFIA PW. MBNP W GRAJEWIE

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

----------------------------

 

  30 sierpnia 2016 r.

Piknik Parafialny dla dzieci i młodzieży


Grajewo parafia pw. MBNP

 

Program:
         17.00    Msza św. w kościele pw. MBNP
Loty  balonem pod czujnym okiem pana W. Kaczmarka – mistrza Polski w lotach balonem. 
(karty wstępu na lot balonem u ks. Artura)

   Pokaz ratownictwa drogowego – Państwowa Straż Pożarna.
   Stoiska: * Komendy Policji w Grajewie.
                * Inspekcji Transportu Drogowego z Białegostoku.
                * z rękodziełem ludowym i artystycznym

   
Wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek !

Serdecznie zapraszają Duszpasterze parafii pw. MBNP w Grajewie

 Luftballong1

 

 PARAFIALNY RAJD ROWEROWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY POD HASŁEM „CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE (…) „ –

GRAJEWO PARAFIA PW. MBNP

Parafia pw. MBNP w Grajewie dnia 17 sierpnia br. od godziny 9 00 do 16 00 organizuje rajd rowerowy dla dzieci pod hasłem
„Cudze chwalicie swego nie znacie (…)

 

92397 RajdRowerowy2011

Informacja dla rodziców

Rajd rozpoczyna się 17 sierpnia br. o godzinie 900 Mszą św.   w kościele MBNP w Grajewie. Zakończenie Rajdu ok. godziny 1600 w

 

Mazurskim Ośrodku Szych Bogusze
Agnieszka i Robert Karwowscy
ul. Leśna 7, 19-335 Bogusze
woj. Warmińsko-Mazurskie –

- z stamtąd należy odebrać dziecko !

Koszt rajdu rowerowego to dobrowolna ofiara złożona przy zgłaszaniu dziecka.


BLIŻSZE INFORMACJE I ZAPISY U KS. ARTURA DOBRZYŃSKIEGO

 

 

 

 

 

 

PARAFIALNY SPŁYW KAJAKOWY 8 VIII - CHWALII  BOGA NA SPORTOWO

 

 

Piknik i spływ kajakowy. W poniedziałek 8 sierpnia najmłodsi mieszkańcy Grajewa bawili się podczas pikniku rodzinnego w parafii pw. MBNP w Grajewie. Atrakcjami było pływanie
kajakami i ognisko.

 DSC 1112

Dzieci miały mnóstwo energii. Skoki na trampolinie były dla nich wielką frajdą.  

 

        Chciałem pokazać najmłodszym, że wakacje to czas radosnego odpoczynku
i dobrego wykorzystania wolnego czasu. Latem, zamiast siedzieć samotnie przed komputerem, trzeba się ruszać, rozwijać pasje, poznawać nowych kolegów i dobrze się bawić. I tak jak pisał św. Paweł w I Liście do Koryntian – jednocześnie chwalić Pana Boga – mówi ks. Artur Dobrzyński, wikariusz z parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie.

 

 DSC 1084

Uczestnicy pikniku nie mogli doczekać się pływania kajakami.

 

         Ksiądz Artur był pomysłodawcą i głównym organizatorem spływu kajakowego oraz pikniku dla dzieci i młodzieży. Zabawa odbyła się 8 sierpnia br. w miejscowości Szymany (Gospodarstwo Agroturystyczne państwa Barbary i Grzegorza Szymanowskich), do której dzieci i młodzież udali się pieszo po Mszy świętej
w kościele pw. MBNP w Grajewie. Z oferty parafii skorzystało około 50 osób z Grajewa i okolic. Uczestnicy Pikniku zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza wiosłowała
w kajakach po rzece Ełk. Druga bawiła się na świeżym powietrzu, korzystając
z trampoliny, huśtawek, badmintona czy piłek. Potem grupy się zamieniały. W kajaku dla bezpieczeństwa pływało jedno dziecko i jeden dorosły.

 

DSC 1088

Wiosłowanie znalazło wielu amatorów.

       To naprawdę świetna inicjatywa ze strony parafii. Wiele dzieci wyjechało na lato. Jednak te, które tu pozostały nie zawsze mają pomysł, by spędzić jakoś ten wolny czas. W czasie takich jednodniowych spotkań mogą się zobaczyć z kolegami, poznać kogoś nowego i trochę poćwiczyć. Uważam, że pomysł ks. Artura był naprawdę dobry – mówi pani Małgorzata Kuczyńska, mama jednego
z uczestników Pikniku.

Jak mówi ks. Artur, do końca tegorocznych wakacji parafia MBNP w Grajewie zorganizuje jeszcze kilka takich jednodniowych atrakcji sportowo – wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.

         Przez cały miesiąc sierpień staramy się organizować dla najmłodszych takie jednodniowe atrakcje. Niedawno zabraliśmy dzieci i młodzież do Biebrzańskiego Parku Narodowego, w środę 17 sierpnia br. organizujemy Rajd rowerowy pod hasłem „ Cudze chwalicie swego nie znacie (..)” po okolicach Grajewa. Na pewno też wrócimy niedługo do Szyman na kolejny spływ kajakowy, zaś 29 lub 30 sierpnia br.
na zakończenie wakacji w Naszej parafii MBNP odbędzie się Piknik parafialny.       Główną atrakcją tego Pikniku będą loty balonem dla dzieci i młodzieży pod czujnym okiem pana Wojciecha Kaczmarka – mistrza Polski w lotach balonem - atrakcja ta uzależniona jest jednak od bardzo dobrej pogody.

 

Luftballong1

Główną atrakcją Pikniku parafialnego na zakończenie wakacji w parafii pw. MBNP
w Grajewie będą loty balonem.


         Grunt to się radować Bożą radością i nieść tą radość innym ludziom spotykanym na drodze naszego życia – mówi ks. Artur Dobrzyński.

 

Tekst napisała p. Małgorzata Kuczyńska

na podstawie artykułu z gazety  Nowiny Grajewskie 


nr  153 (18597) // ISSN 0137-9488 //

 fot. Ewa  Rutkowska

 

 

 

 VII Powiatowy Dzień Godności


Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

 

     Uroczystości obchodów VII Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozpoczęły się Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Prowadzący uroczystości ksiądz Artur Dobrzyński w homilii podkreślał, że każdy z nas ma jakiś talent, dar którym może się podzielić z innymi.

    I właśnie takim najprostszym talentem według świętej Tereski jest nasz uśmiech dany drugiemu człowiekowi, którego Bóg stawia na drodze naszego życia - w szkole, na ulicy, w zakłdzie pracy.

13244598 1779012265718770 8761309055479750833 n

 

 

     13241315 1779012065718790 1430851428450343963 n

                W modlitwach uczestnicy Eucharystii dziękowali za osoby niepełnosprawne intelektualnie, które wnoszą tak wiele do naszej małej, grajewskiej społeczności. Po uroczystej Mszy św. uczestnicy obchodów wyruszyli ulicą Wojska Polskiego z kościoła MBNP do Grajewskiego Centrum Kultury, gdzie zaplanowano dalszą część obchodów. Na twarzach maszerujących gościł cały czas uśmiech. Towarzyszyły im również śpiewy, okrzyki oraz piękne słońce.

13233070 1779012342385429 2769533670108208126 n

       Rozpoczynając drugą część obchodów, prowadząca przypominała wszystkim obecnym, że osoby niepełnosprawne nas ubogacają. Wiele możemy się od nich nauczyć, pokazując nam jak mamy przezwyciężać trudności i to właściwie od nich możemy czerpać siłę w pokonywaniu barier. Przede wszystkim uczą nas pokory. Każdego dnia powinniśmy się zastanawiać nad darem, który nam jest dany, a im odebrany. Symbolicznego otwarcia drugiej części obchodów i powitania gości dokonał gospodarz – Jarosław Konopka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych imienia Jana Pawła II w Grajewie.

    W tym roku na scenie Grajewskiego Centrum Kultury pojawiły się zespoły: Mejk, Focus oraz Impuls. Uczestnicy bawili się znakomicie. Po występach zespołów uczestników spotkania zabawiała Izabela Randzio „Wodzirej Band Artyści Estradowi”.

     To święto w Grajewie obchodzone jest od 2009 roku. Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Specjalnych imienia Jana Pawła II w Grajewie i Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą. VII Powiatowy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przeszedł do historii. Jednak to dzięki pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych imienia Jana Pawła II oraz członkom współpracującego Stowarzyszenia „Szkoła Naszą Szansą” w Grajewie idea uroczystości zapisała się na stałe nie tylko w pamięci organizatorów. Świadczy o tym powiększająca się z każdym rokiem liczba uczestników obchodów tego wyjątkowego i ważnego święta.

 Maciej Kowalski

 

 

 

 

 

  Festiwal Młodzieży w Płonce Kościelnej

 

Młodzież naszej parafii w drodze na Festiwal Młodzieży do Płonki Kościelnej.

20160618 091433 640x480

Ministranci Paintballu :)

2016 06 26 07.55.07 800x600

 

 

 Boże  Ciało

 

C Data Users DefApps AppData INTERNETEXPLORER Temp Saved Images 28532 1 1464290604

C Data Users DefApps AppData INTERNETEXPLORER Temp Saved Images 28532 8 1464290604

 

 

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------

 

 8 MAJA W NASZEJ PARAFII ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. GRUPA 65 DZIECI Z NASZEJ PARAFII PRZYJEŁA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ :) NASZYM NAJMŁODSZYM PARAFIANON SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA :) 

kom1

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------

 DOMOWY KOŚCIÓŁ

 

W SOBOTĘ 7 MAJA 2016 W NASZEJ PARAFII ODBYŁO SIĘ KOLEJNE SPOTKANIE
WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI :)

 

WP 20160507 003

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bierzmowanie 2016 :)

27 kwietnia w naszej parafii 76 młodych osób otrzymało sakrament bierzmowania z rąk księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego :) Wszystkim życzymy wielu łask Bożych i natchnien Ducha Świętego w codziennym życiu :) 

bierz

 


Parafia pw. MBNP w Grajewie - wszelkie prawa zastrzeżone, hosting - FTP-GRAJEWO