Equipes Notre-Dame ma za podstawowy cel pomagać małżeństwom w dążeniu do świętości.

Ani więcej, ani mniej.

IMGP2985                                                                                                                    ks. Henri Caffarel

Ruch Equipes Notre-Dame jest wspólnotą małżeństw połączonych sakramentem małżeńskim. Pomaga małżeństwom w pełnym przeżywaniu ich sakramentu, pomaga im spotykać się „w Imię Chrystusa”, aby w ten sposób lepiej odpowiedzieli na Jego wezwanie i przez osobisty przykład byli świadkami chrześcijańskiego małżeństwa w Kościele i w świecie.

Ekipa jest chrześcijańską wspólnotą małżeństw, które wierzą w ideał małżeństwa chrześcijańskiego i chcą:

• pozostać wiernymi obietnicom złożonym w czasie chrztu
  • umieścić Chrystusa w centrum swego życia
  • poszukiwać lepszego poznania woli Bożej dotyczącej mężczyzny i kobiety w celu jej wypełniania
  • swoim życiem świadczyć o miłości Bożej
  • nieść światu orędzie Chrystusa
  • w życiu społecznym i zawodowym dawać świadectwo wartości chrześcijańskich
  • nieść czynne wsparcie Kościołowi, biskupom i duchowieństwu
  • poprzez współpracę z Bogiem w swojej działalności, służyć innym, promować małżeństwo i życie rodzinne w społeczeństwie.

W dniach 24-26 marca 2017 r w Popowie pod Serockiem pięć małżeństw z Ruchu Ekip Notre Dame, których doradcą duchowym jest ks. Tomasz Kurek przeżyły rekolekcje 5+. Cała ekipa po 5 latach formacji stanęła w prawdzie o sobie – sami przed sobą, mając świadomość obecności Bożej. Mogli przyjrzeć się rozwojowi duchowemu ekipy, na nowo przypomnieć i odświeżyć sobie punkty wysiłku, które, na co dzień podejmują w małżeństwie. Najcenniejsze, bowiem, co można dać swoim dzieciom to dobre relacje małżeńskie.

„Złapaliśmy, jako ekipa „drugi oddech”, nabraliśmy sił na kolejne lata pracy. Wyznaczyliśmy też punkty, nad którymi powinniśmy więcej popracować.”