Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie

IMG 20170513 160455W sobotę 13 maja br. o godz. 17.30 Mszą Św. rozpoczęliśmy parafialne obchody 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej. Mamy Dzieci Pierwszokomunijnych uroczyście wniosły do naszej świątyni figurę Fatimskiej Pani. Zgromadzeni na Eucharystii modlili się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej naszej parafii za przyczyną MB Fatimskiej i nowoogłoszonych przez Ojca Świętego Świętych: Hiacynty i Franciszka, a dla zmarłych naszych parafian o miłosierdzie Boże, tak bardzo potrzebne zmarłym. Przed Jezusem Eucharystycznym rozważaliśmy część radosną Różańca świętego, aby wypełnić prośbę naszej Matki skierowaną do nas wszystkich, aby poprzez tę modlitwę wypraszać pokój i zgodę dla świata. Ostatnią częścią uroczystości była procesja Eucharystyczna wokół naszej świątyni, którą prowadziły dzieci, które  w ubiegłą niedzielę poraz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.  

W Fatimie Matka Boża objawiała się Dzieciom każdego 13 dnia miesiąca od maja do października, dlatego w naszej parafii będziemy świętować każdego 13 dnia miesiąca. Na to modlitewne świętowanie wszystkich serdecznie zapraszamy.

Aby godnie świętować 100. rocznicę objawień fatimskich, papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego. Jubileuszowy odpust jest udzielany:

  1. wiernym, którzy przybędą z pielgrzymką do sanktuarium fatimskiego i tu pobożnie uczestniczyć będą w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;
  2. wiernym, którzy w dniach rocznic objawień (13. dnia każdego miesiąca od maja do października 2017 r.) pobożnie nawiedzą figurę Matki Boskiej Fatimskiej uroczyście wystawioną na kult publiczny w dowolnym kościele, kaplicy czy w innym odpowiednim ku temu miejscu i wezmą tam udział w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;
  3. wiernym, którzy z powodu podeszłego wieku, choroby lub innej poważnej przyczyny nie będą mogli udać się do miejsc dedykowanych Matce Boskiej Fatimskiej, jeżeli żałują za wszystkie popełnione grzechy i przed niewielkim wizerunkiem Matki Boskiej Fatimskiej wzbudzą w sercu szczerą intencję wypełnienia trzech powyżej wskazanych warunków, gdy będzie to dla nich możliwe oraz w dniach objawień zjednoczą się duchowo z uroczystościami rocznicowymi, za wstawiennictwem Maryi z ufnością ofiarowując Bogu miłosiernemu swe modlitwy i troski oraz poniesione ofiary.

Aby uzyskać odpust zupełny, wierni - szczerze pokutujący i powodowani miłością - powinni wypełnić następujące warunki: przystąpienie do sakramentalnej spowiedzi, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z parafialnych obchdów w galerii 


Parafia pw. MBNP w Grajewie - wszelkie prawa zastrzeżone, hosting - FTP-GRAJEWO