2W sobotę 30 września 2017 w naszej świątyni miał miejsce Jubileusz XX lecia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Paweł Apostoł” mszy  świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks.prałat dr Wojciech Nowacki Główny Koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Łomżyńskiej,koncelebrowali ks. Krzysztof Karwowski i Mariusz Jabłoński obecny opiekun grupy.

Początki Odnowy w Duchu Świętym w Grajewie przypadają na rok 1996.Miały wtedy miejsce pierwsze Rekolekcje Ewangelizacyjne w naszym mieście.W niedługim czasie Agnieszka Rogowska, Kasia Kozikowska i Krzysztof Mroziewski doświadczywszy wielkiej miłości Boga i działania Ducha Świętego. Zapragnęli podzielić się tym doświadczeniem z innymi ludźmi oraz by przy (naszej) parafii MBNP w Grajewie również powstała Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Pan Bóg pobłogosławił to pragnienie, a ówcześni koordynatorzy Odnowy w Duchu Świętym: czyli ks. Wojciech Nowacki, Danusia Zajkowska oraz ówczesny ks. Proboszcz Stanisław Łatwajtys zaaprobowali ten pomysł.I tak zaczęła rodzić się wspólnota. Początkowo była to niewielka grupka ludzi, ale z czasem pojawiały się nowe osoby.

• Pierwszym kapłanem, który opiekował się Wspólnotą był ks. Waldemar Krzywiński. Ks. Waldemar całym sercem zaangażował się w życie Wspólnoty.Jesienią 1997 roku odbyły się pierwsze Rekolekcje Ewangelizacyjne przy naszej parafii. Prowadzili je ks. Wojciech Nowacki i Danusia Zajkowska przy wsparciu animatorów z Białegostoku, Łomży oraz z Grajewa z par. Trójcy Przenajświętszej. Uczestniczyło w nich około 100 osób.

• Kolejnym opiekunem Wspólnoty był śp. ks. Ludwik Jaczyński. Trwał on z nami wiernie na modlitwie i wspierał nas radą.

• Następnie w latach 1999 - 2002 rolę opiekuna Wspólnoty pełnił ks. Wojciech Rzepa. Wniósł on ożywczego Ducha do naszej Wspólnoty. Czuwał nad naszym rozwojem duchowym i pobudzał nas do działania. Zachęcił też nas do zaangażowania się w przygotowanie młodzieży do bierzmowania oraz pomógł nam w rozeznaniu misji i imienia naszej Wspólnoty: „Paweł Apostoł”

• Po odejściu z parafii ks. Rzepy przez rok naszym opiekunem był ks. Janusz Malinowski

Następnie przez całe 9 lat naszą Wspólnotą opiekował się ks. Krzysztof Karwowski (do 2012). Ks. Krzysztof wniósł do naszej Wspólnoty wiele ciepła i pokoju. Swoimi katechezami pomagał nam rozkochać się w Słowie Bożym. Nie tylko modlił się z nami, ale również wspólnie świętował i brał udział w różnego rodzaju wyjazdach.

Kolejnym naszym opiekunem został ks. Piotr Burzyński (2012-2015).

Na pozór srogi ale w rzeczywistości bardzo radosny. Dbał o naszą formację duchową oraz pomagał w organizacji Rekolekcji Ewangelizacyjnych.

Zaledwie przez rok naszym następnym opiekunem był ks. Wojciech Porowski (2015 - 2016). Wniósł on do naszej Wspólnoty młodzieńczą radość i uśmiech. Trwał z nami na wspólnej modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu.

• Kolejny rok przynosi nam kolejnego opiekuna, a jest nim ks. Krzysztof Knajp (2016-2017). Jego wiedza teologiczna przekłada się na bardzo głębokie wyjaśnienie Słowa Bożego, które zapada nam głęboko w serce.

• Obecnie opiekunem naszej Wspólnoty jest ks. Mariusz Jabłoński. Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa i rozważanie Słowa Bożego rozpalą nasze serca i pobudzą nas do nowego działania. Po pierwszym miesiącu mogę powiedzieć, że ks. Mariusz jest bardzo zaangażowany i pomocny i cieszę się bardzo, że jest z nami.

Liderami Wspólnoty na przestrzeni lat byli:

- Agnieszka Rogowska

- Bożenka Matysiewicz