Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy
Grajewo
19-200 Grajewo
woj. podlaskie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zo

Z terytorium parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie 30.08.1987 r. został utworzony samodzielny ośrodek duszpasterski przy wcześniej zbudowanej drewnianej kaplicy. Następnie 27.06.1989 r. w granicach tegoż ośrodka została erygowana parafia pw. MB Nieustającej Pomocy przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza.
W latach 1988 - 2000 staraniem ks. prob. Stanisława Łatwajtysa został zbudowany i wyposażony wg projektu prof. Tadeusza Zipsera z Wrocławia murowany kościół pw. MB Nieustającej Pomocy. Kościół został konsekrowany 1 .10.2000 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.

Plebania murowana wybudowana w 1990 r. staraniem ks. prob. Stanisława Łatwajtysa.

Proboszcz Parafii

Ks.  Janusz Strzelczyk

Wikariusze

Ks. dr Krzystof Knajp

Ks. mgr lic. Tomasz Kurek

Ks. mgr lic.  Robert Mieczkowski

Zamieszkujący przy parafii

Ks. mgr lic. Zbigniew Pruszyński  - wikariusz parafii Jana Pawła II w Grajewie

Emeryt Ks. Prałat Stanisław Łatwajtys

Do parafii należą miejscowości:
Grajewo - ulice: Elewatorska,Budowlana, Geodetów, Konstytucji 3 Maja do nr 11, Koszarowa, Kościelna, Krasickiego, Nowoosiedle, Osiedle Południe bez bloków nr 1,2,3,4,5,6,7,8,10,11,12,14,15, Przemysłowa, Hanki Sawickiej, 9 Półku Strzelców Konnych, Grota Roweckiego, Spokojna, Szpitalna, Topolowa, Wiórowa, Wojska Polskiego oraz miejscowości: Danówek (2), Dybła (8), Kacprowo (3), Koszarówka (1), Koty Rybno (3), Łamane Grądy (6), Łękowo (3), Mareckie (5), Pieńczykówek (6), Ruda (7), Szymany (3), Wierzbowe (5), Wojewodzin (4).

Liczba wiernych: 6210

Odpusty: M.B. Nieustającej Pomocy, św. Stanisława Kostki.