Ogłoszenia duszpasterskie:

Dziś przypada XXVIII Niedziela zwykła

Trwa miesiąc październik - miesiąc poświęcony Matce Bożej. W związku z powyższym, zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących sie do I komunii świętej.

Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. wychodząc z naszej świątyni będzie można poprzeć Obywatelską inicjatywę ustawodawczą Zatrzymaj Aborcję potrzebny do tego jest nasz pesel. Podpisy będą zbierać małżonkowie należący do Ekip Noter Dame .

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza "Zatrzymaj aborcję!" ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej - jednej z trzech przesłanek pozwalających na dokonanie legalnej aborcji na koszt podatnika w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Przesłanka eugeniczna, czyli podejrzenie choroby lub niepełnosprawności poczętego dziecka, pozwala matce podjąć decyzje o aborcji do momentu osiągnięcia przez dziecko zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety, czyli - według polskich kryteriów ok. 24 tygodnia życia. Na mocy tej przesłanki w Polsce zabijanych jest obecnie 96 proc. dzieci spośród wszystkich poddawanych aborcji: w 2015 r. w polskich szpitalach było to 1000 spośród 1044 dzieci poddanych aborcji.

Dziś w całej Polsce odbywa się tzn. NIEDZIELA DOMINICANTES liczenie frekwencji wiernych na mszy św. i przystępujących do komunii świętej. Z tej to racji uprzejmie prosimy o wolniejsze podchodzenie do komunii świętej i wolniejsze opuszczanie naszej świątyni po Mszy Świętej umożliwi to ministrantom dokładniejsze policzenie nas. Obecność niedzielna  na wszystkich mszach świętych to 1364 osoby , przy liczbie 6200 parafian to 22%.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

śp. Zdzisław Modzelewski lat 64. W Jego intencji zostanie odprawiona msza św. w 30 dn po śmierci i 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu

śp. Leszek Jórz lat 61. W Jego intencji zostanie odprawiona msza św. w 30 dn po śmierci i 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu