CHRZTY

Udzielane są w każdą niedzielę - na Mszy Swiętej o godz. 11.30 . Na życzenie możemy odprawić chrzest w terminie odpowiadającym rodzinie.

Przy zapisie dziecka należy przedłożyć:
1. metrykę urodzenia dziecka
2. zaświadczenie rodziców chrzestnych, że są praktykującymi katolikami

Należy też wziąć udział w konferencji przedchrzcielnej w sobotę poprzedzajacej Chrzest swięty.
Konferencje odbywają się po Mszy Św. o godz. 17.00

Wszystkie chrzty w naszej parafii udzielane są bezpłatnie również te spoza naszej parafii.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Aby zawrzeć sakrament małżeńśtwa, należy zgłosić się w kancelarii parafialnej trzy miesiące
przed zamierzonym terminem zawarcia ślubu kościelnego.

Miesiąc przed ślubem w kancelarii Księdza dyżurnego należy spisać protokół przedślubny i przedstawić:
1. aktualną metrykę chrztu i świadectwo bierzmowania.
2. świadectwo ukończenia katechizacji w zakresie życia w rodzinie.
3. zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku przeszkód ze strony prawa państwowego do zawarcia małżeństwa (trzy egzemplarze)

Podpisanie aktu małżeńskiego przez narzeczonych i świadków 15 minut przed ślubem.

Prosimy o nie strzelanie z confetti . Za strzelanie z konfetii pobieramy kaucje w wysokości 300zł . Jesli nikt nie będzie strzelał z confetti to kaucje w całości zwracamy.

SAKRAMENT EUCHARYSTII - I Komunia Święta dzieci

Odbędzie  się 6 maja 2018 r. o godz. 11.00

Opiekun: Ks. Robert Mieczkowski

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Zostanie udzielony w Niedziele Zesłania Ducha Siętego w maju 2018 roku przez Ks.Bp Dr Janusza Stepnowskiego.

Opiekun: Ks. Tomasz Kurek